שיבוץ אינביזיבל בטבעות יהלומים

כולנו זוכרים את האמרה המפורסמת – “יהלומים הם חבריה הטובים של האישה”. אמרה אשר היא בעצם שמו של שיר מהמחזמר “גברים מעדיפים בלונדיניות”, שהועלה לראשונה בהפקדת ברודווי בשנת 1949. ואכן, כל תכשיט יהלומים היא עדי מרהיב אשר עוצר את הנשימה ושובה את העין. אגב, יהלומים הם לא לנשים בלבד.


כאשר נכנסים פנימה אל תוך העולם הנוצץ הזה, מגלים בנקל כי תכשיטי יהלומים זמינים כיום בשלל שיבוצים. דהיינו, ההבדלים בין תכשיט לתכשיט אינם באים לידי ביטוי רק בפרמטרים אשר נוגעים לאבן או לזהב שמקיף אותה, אלא גם לאופן שבו האבנים מעוצבות על גבי התכשיט.


 בין  השיבוצים הללו, תכשיטי יהלום בשיבוץ בלתי נראה (Invisible Setting) הם ללא ספק משהו יוצא דופן. מדובר באחת מטכניקות השיבוץ המרתקות והמורכבות ביותר, הן מבחינה וויזואלית והן מבחינת האמירה אשר מלווה אותה. ואכן, תכשיטי יהלומים בשיבוץ Invisible מעשירים כל קולקציית תכשיטים אישית ומשתלבים באופן נפלא כמעט עם כל הופעה. לא בכדי, טבעות יהלום בשיבוץ Invisible הן מטבעות היהלומים המושכות ביותר שניתן למצוא בחנויות תכשיטים. הופעתן היוקרתית בחלון הראווה תקלוט היטב את העין ותהמם את הנפש.

לא אחת, האמנות מאחורי השיבוץ הבלתי נראה דורשת עבודה מקבילה של שני אנשי מקצוע אשר עמלים יחד על עיצובו של התכשיט. מצד אחד, עומד צורף מקצוען עם יד מיומנת אשר בקיא היטב בטכניקה הספציפית הזו. מצד שני, משלים אותו יהלומן אשר מכיר את רזי חיתוך היהלומים בדיוק מקסימלי. ישנם אפילו צורפים ויהלומנים לא מעטים אשר “מתרחקים” מטכניקת השיבוץ הבלתי נראה בשל חשש מכובד המשימה (כמו גם מהחשש מפני תיקונים והתאמות עד לכדי גימור מושלם). ובכן, מהו בדיוק אותו שיבוץ בלתי נראה ומהו סוד קסמו? על כך ברשימה הקצרה שלפניכם.

שיבוץ Invisible – ההיסטוריה והטרנד

מקורותיו של השיבוץ הבלתי נראה לוקחים אותנו אחורה אל צרפת של סוף המאה ה-18. אולם, הפופולאריות הרבה של הסגנון הייחודי הזה פרצה לתודעה בעיקר לפני כ-30 שנה. זאת, בשל נסיבות טכנולוגיות בענף הצורפות אשר יצרו את השיבוץ הבלתי נראה המוכר לנו כיום. ואכן, בעשרות השנים האחרונות, אנו נתקלים יותר ויותר בתכשיטים אשר מעוצבים עם שיבוץ יהלומים Invisible. בין השאר, ניתן למצוא את הטכניקה המדהימה הזו במגוון תכשיטי יהלומים כגון טבעות אירוסין, עגילי יהלום ועוד.

הטכניקה לשיבוץ בלתי נראה מבוססת על הנחת האבנים זו לצד זו מבלי שהמתכת אשר מחברת אותן נראית לעין. התוצאה הסופית באה לידי ביטוי במספר יהלומים צמודים אשר נדמה כאילו הם מהווים משטח אבנים טובות העומד בפני עצמו. זוהי טכניקה אשר טומנת בחובה יתרונות עיצוביים רבים.


למשל, שיבוץ Invisible יוצר אשליה אופטית אשר מגדילה את שטח הפנים של היהלומים ואף מסייעת לעיתים ליצור תחושה של יהלום מרכזי גדול. כן, כן, גם אם רכשתם לדוגמה ארבעה יהלומים קטנים, שיבוץ בלתי נראה יוכל לספק את התחושה שמדובר ביהלום אחד. בנוסף, שיבוץ יהלומים Invisible מסייע מאד להגן על היהלומים לאורך זמן מפגעי טמפ’ ונוזלים. אי לכך, אורך חייו של התכשיט גדל באופן משמעותי ואין זה פלא שצורת השיבוץ הזו מגיעה עם אחריות לכל החיים. אפשר בהחלט לומר שאם קניתם טבעת, תליון או עגילי יהלום בשיבוץ Invisible, והעבודה נעשתה על ידי מומחים בתחום, התכשיטים יישארו אתכם לתקופה ממושכת (בלשון המטעה).

במסגרת שיבוץ בלתי נראה על תכשיט, חשוב שהצורף אשר מבצע את המלאכה יקפיד הקפדה יתרה על סוגיות כגון ליטוש, סימטריה ובחירת אבנים מתאימות. זאת, בכדי להוביל את התכשיט אל ה”ארץ המובטחת” בה הוא מציג לראווה מספר יהלומים קטנים המתחברים לכדי יהלום אחד גדול. הביטוי “שלם אשר גדול מסך חלקיו” מתאים לטכניקת השיבוץ הזו כמו יהלום לטבעת אירוסין.

כמה עולה טבעת יהלומים עם שיבוץ Invisible?

כפי שצוין לעיל, תכשיטי יהלומים מציגים שורה ארוכה של טכניקות שיבוץ אשר כל אחת מהן טומנת בחובה יתרונות וחסרונות. למשל, שיבוץ שיניים (אשר במסגרתו טבעת יהלום מעוצבת במרכז עם שיניים שתופסות את האבן), שיבוץ סוליטר (טכניקה נפוצה לטבעות אירוסין עם יהלום במרכז הטבעת) וכדומה. בניגוד לטכניקות שיבוץ אחרות, שיבוץ יהלומים בלתי נראה נחשב לאמנות אשר דורשת בראש ובראשונה ניסיון ומיומנות. אי לכך, זוהי טכניקת שיבוץ יקרה יחסית בהשוואה לטכניקות האחרות.

אולם, יתרונותיו הרבים של השיבוץ הבלתי נראה מצליחים בהחלט להפוך את הטכניקה הזו לזמינה גם בתקציבים גמישים. לדוגמה, בזכות המראה המצודד של כמה יהלומים צמודים זה לזה, שיבוץ Invisible מאפשר רכישה של מספר יהלומים קטנים במקום יהלום אחד גדול. מדובר בדרך כלל בחיסכון מבחינת רכישת האבנים על גבי התכשיט (שכן יהלום אחד יקר מכמה קטנים). יודגש אמנם כי עלות היהלומים משתנה גם בהתאם לפרמטרים נוספים אשר אינם קשורים ישירות לשיבוץ.

אחריות לכל החיים

אחד האלמנטים החשובים ביותר בתכשיטי יהלומים בשיבוץ בלתי נראה הוא נושא האחריות. בשל המומחיות הרבה אשר דרושה לצורך שיבוץ זה, תכשיטים בעיצוב Invisible יש לרכוש רק במקומות אשר מעניקים להם גם אחריות לכל החיים. זכרו, עיצוב התכשיט נעשה בהתאם לגודלו הספציפי והחלפת היהלומים לאחר מכן היא משימה מורכבת ויקרה. במידה והתכשיט משובץ במיומנות, עם כל תשומת הלב הדרושה, השיבוץ המרהיב מחזיק מעמד לאורך שנים. חברת THJ, אשר מציעה מגוון רחב ביותר של תכשיטי יהלומים מעוצבים, מעניקה ללקוחותיה אחריות לכל החיים על שיבוץ תכשיטי Invisible.


יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר

03-5292840

054-4537826 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים