חנות יהלומים בבורסה

מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטלוג
  2. קטלוג תכשיטים
  3. /
  4. יהלומים בבורסה
מאז ומעולם היו היהלומים חומר גלם המעורר השראה בקרב רבים, היהלומים הינם אבני חן מיוחדות ויפות והם נערצים על ידי כל בני האדם כמעט, נשים וגברים פה אחד אשר עושים בו שימושים רבים.  היהלומים מזוהים בעיקר עם יופי פאר והדר וכבר מזמן הפכו לסוג של סמל סטאטוס, דבר ידוע הוא שמי שקונה לבן או בת זוגו תכשיט עם יהלומים מצהיר למעשה על רצינות כוונותיו ומראה דרך התכשיט המהודר את אהבתו ואת רצונו לחזק את הקשר הזוגי או המשפחתי. מעבר ליופיו הפנומנאלי ועמידותו בפגעי הזמן, היהלום מוכר לנו כחומר הקשה ביותר בטבע.

היהלום מורכב מפחמן בלבד והוא נוצר במעבה האדמה בעומקים של כ-150 ועד 250 קילומטרים ובטמפרטורות של כ-1,000 – 1,200 מעלות צלזיוס. תנאים השוררים במעטפת ליבת כדור הארץ בעיקר מתחת ליבשות העתיקות, כמו למשל דרום אפריקה, צפון אירופה, סיביר, מערב קנדה או ברזיל. מדינות שעד היום מובילות את תחום כריית היהלומים והפצתם בכל העולם. למרות שהיהלום מזוהה בעיקר עם עולם הזוהר והתכשיטנות  רוב היהלומים משמשים בתעשייה דווקא, בעיקר כלהבים ותוצרים לחיתוך מתכות וזכוכית. 

מכירת יהלומים נעשית בדרך כלל בבורסות ובמרכזי מסחר ברחבי העולם. שם הם מוערכים על ידי מומחים בתחום וערכם נקבע, על פי גודלם, צבעם ורמת הצלילות שלהם. אל הבורסות השונות מגיעים הסוחרים הגדולים שלמעשה עוסקים ברכישת יהלומים והפצתם הלאה בארצותיהם. בשלב הבא מציעים הסוחרים את היהלומים למכירה לסיטונאים מקומיים, שאלה מצידם ממשיכים ומציעים את היהלומים ליצרנים, תכשיטנים ומשקיעים שקניית יהלום עבורם היא למטרת השקעה. האחרונים בשרשרת השיווק והרכש של היהלומים הם למעשה הצרכנים הסופיים. אלה יכולים להיות כאמור גם תעשיינים אך ברובם אלה צרכני התכשיטים שקניית יהלומים עבורם היא סוג של הגשמת חלום.
logo בניית אתרים