יהלומים שחורים

מה הוא מקורו של יהלום שחור, ומה הם השימושים העיקריים ליהלום השחור בתחום תעשיית התכשיטים?

כולנו מכירים את היהלום. אבן החן הנדירה היוקרתית והיפהפייה, התוצר טבעי של תהליכים כימיים בבטן האדמה אשר עד כה חלוקים המדענים בדעותיהם אודות מקור היווצרה. היהלום משמש כיום בעיקר בענפי תעשיית התכשיטים, אך ניתן למצוא לו שימושים רבים גם בתהליכים בתעשייה הקונבנציונאלית המייצרת.

יהלום שחור, הידוע גם בשם Carbonado, הוא סוג של יהלום המכיל כמות גבוהה של האיזוטופ פחמן במרכיביו, אשר צבעו הטבעי הוא שחור כהה, והוא נחשב למחורר יותר מעמיתו היהלום הלבן. השימושים המקובלים כיום לסוג זה של יהלומים הוא בעיקר לענף התכשיטים, כאשר ניתן למצוא טבעות יהלום שחור בהן משובצים יהלומים שחורים כאבן החן המובילה את העיצוב של הטבעת, ושאר תכשיטים עם יהלום שחור כדוגמת שרשראות על סוגיהן, צמידים למפרק היד, ועוד.

מוצאם של יהלומים שחורים

המדענים חלוקים בדעותיהם אודות מקור מוצאו של יהלום שחור עד היום. אחת ההשערות היא שאותו יהלום שחור מוצר כתוצאה מהמרה ישירה של פחמן בתנאי לחץ גבוהים בחלקו הפנימי של כדור הארץ, ויש הסוברים שי מקורם של יהלומים שחורים נובע דווקא מפגיעה של מטאוריטים על פני כדור הארץ… נכון להיום, טרם נקבעה באופן מדעי וסופי מקורו של יהלום שחור וטרם הושלמה חקירת מקור היווצרו.

שימושים של יהלום שחור

יש הסוברים כי השימוש בסוגים של יהלום שחור לשיבוץ כאבן חן בתכשיטים יכול ליצור תחושה של אבן חן זולה מול היהלום הלבן. עם זאת, מביני העניין מודעים לנדירותו של היהלום השחור, ויוכלו להעריך את שוויו ואיכותו של התכשיט בו משובץ יהלום שחור.

בחנויות תכשיטי היוקרה נוכל למצוא טבעות יהלום שחור, ועוד תכשיטים עם יהלומים שחורים בהם משובץ היהלום השחור כאבן חן בודדת או בשילוב עם יהלומים לבנים. יהלום שחור, בהיותו בעל גוון ניטרלי מובהק, יוכל להשתלב באופן מושלם על גבי טבעות זהב על כל גווניו, ויעניק מראה איכותי ומושלם לכל תכשיט בו ישובץ.


יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר

03-5292840

054-4537826 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים