טבעות זהב ויהלומים

קניית תכשיט זהב לאדם אהוב יכולה להיות מטלה מסובכת, אני מעוניין לקנות את ה”דבר האמיתי”, אבל איך אני מגן על עצמי מפני תרמיות וגנבות. האם מה שאני קונה הוא באמת מזהב? מהו זהב?

אז קודם כל קצת מידע כללי: הזהב הוא מתכת אצילה, כבדה מאוד בעלת צבע צהוב זוהר ובוהק שאינו משתנה בהשפעת האוויר או המים. הוא אינו מחליד לעולם, ברקו אינו מועם וצבעו אינו דוהה. בטבע הוא נמצא ברובו במצב טהור, בצורת גרגרים קטנים או גושים גדולים, מעורבים בחול ובחצץ.

בשל תכונותיו אלו של הזהב יכול מי שהיה בידו זהב להחליפו תמיד בכל דבר אחר שרצה והזהב הפך לאמת מידה של ערך, כמעט משחר ההיסטוריה האנושית.
אנו מוצאים במוזיאונים תכשיטי זהב מעשי ידי צורפים מתקופות של לפני כ-5000 שנה.

בימי קדם נחצב הזהב במצריים אסיה הקטנה והודו ושבויי החרב נשלחו לעבוד במכרות הזהב שם, אך כמויות הזהב במקומות אלו לא הצליחו להדביק את הביקוש.
במאות ה-18 וה-19 נתגלו מכרות הזהב בהרי אורל שבסיביר, במקסיקו, בברזיל, בפרו ובצ’ילה, אך בשנת 1849, כשנודע על מציאת זהב במדינת קליפורניה שבארה”ב. תקופה זו נודעה בשמה הבהלה לזהב.
בתקופה זו נהרו לקליפורניה מכל רחבי אמריקה תוך תקווה להתעשר בן לילה, מעטים הצליחו ורובם מתו ממחלות ורעב טרם זכו לראות את המתכת הנוצצת בעיניהם.

הזהב בצורתו הטהורה הוא מתכת רכה ביותר ולכן אי-אפשר להשתמש בו במצב זה להכנת תכשיטים ולכן הופכים אותו למסג (ליגורה). זאת אומרת מערבבים אותו עם מתכות אחרות כגון כסף ונחושת.

ערכו של המסג נקבע על-פי שיעור הזהב שהוא מכיל, שנמדד על-פי מספר הקראטים שבו. קארט הוא החלק העשרים וארבעה של זהב טהור, מכאן שזהב 24 קארט הוא זהב טהור וזהב  18 קארט הוא מסג ששלושה רבעים בו הם זהב.
בעולם התכשיטים המסגים הפופולאריים ביותר הם זהב 14 קראט זהב (58.5% במסג ) או 18 קראט ( 75% במסג)
ערכו של התכשיט יקבע על פי פרמטרים של: משקל הזהב בתכשיט, ביחס לקראטורה שלו, זאת אומרת תכשיט ששוקל 30 גרם יעלה יותר כאשר הוא ב- K18 מאשר ב- K14. אך אילו אינם המדדים היחידים לקביעת ערכו שלהתכשיט, מכוון שעליך לזכור שאינך קונה חומר גלם אלא יצירת אומנות. ישנה משמעות רבה לאמינות היצרן ולייחודיותו של התכשיט.

כאשר קונים תכשיט זהב מיצרן חוקי שמאמת את תכשיטיו במכון התקנים, יש אפשרות לוודא את אמיתות התכשיט ע”י בדיקת החותמות המופיעות עליו.


בתכשיט כזה תופענה שלוש חותמות:

1. לוגו של היצרן

2- אחוז הזהב בתכשיט לדוגמא K14 (קארט)

3- חותמת מכון התקנים לאחוז הזהב לדוגמא 585 עם ציור ידוע מראש (שצריך להופיע במקום בולט בעמדת המכירה)

ניתן לעבוד עם מסג בקראטורות שונות ולעצב אותו במכלול של צורות ואופנים. ניתן גם לשנות את גווניו של המסג כאשר משנים את המתכות אותן מוסיפים לזהב הטהור. לדוגמא, כשרוצים שהזהב יקבל גוון יותר אדום תוסף למסג יותר נחושת על חשבון מתכת אחרת כל זאת תוך שמירה קפדנית על אחוז הזהב. ולכן אנחנו יכולים לקבל תכשיט שכולו K14 בשלושה גוונים שונים. לא נהוג לערבב קראטורות שונות באותו תכשיט ובכל מקרה תוטבע הקראטורה הנמוכה יותר. תכשיט מכסף עם דקורציות בזהב יוטבע כתכשיט כסף (חותמת 925)

עיצוב התכשיט נעשה ע”י עבודות ריקוע, נסור, הטבעה, צריבה כמו גם בטכניקות של שילוב עם מתכות אחרות וע”י שיבוצו באבני-חן ויהלומים.
שילוב זהב בטבעות יהלום וטבעות אירוסין מקנה להן מראה יוקרתי ונחשק.


יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר

03-5292840

054-4537826 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים