תליוני יהלומים מעוצבים


תכשיט – עדויות ארכיאולוגיות מגלות כי לפני מיותר ממאה אלף שנה, האדם הקדמון עשה שימוש בתכשיטים לצורך קישוט ונוי. בתחילה, "החפץ" שימש את האדם הקדמון לחיבור הבגדים ומאוחר יותר על פי העדויות הפך "החפץ" לתכשיט לצורך קישוט.


החומרים בהם השתמש האדם הקדמון היו עצמות, צדפים ועץ. עם מציאת המתכות נעשה שימוש במתכות היקרות כמו זהב, פלטינה וכסף ומאוחר יותר נוספו אבנים יקרות כמו יהלומים, טופז ופנינים, כאשר תליון עם יהלום היה המוביל לאורך כל ההיסטוריה. כאמור, התפתחות תעשיית האופנה, התפתח גם תחום תכשיטי האופנה ונעשה שימוש בחומרים זולים יותר כמו אבני חן זולות כמו זכוכית, פלסטיק, בדים וכד'.


אבני חן – לרוב זהו סלע, המורכב ממינרל (חומר שנוצר בתהליך טבעי) אחד כמו אבן גיר ועד לסלעים המורכבים ממספר מינרלים כמו הקוורץ, טורקיז, טופז וכד'. לעומת זאת יש אבני חן בעלות מבנה שונה ממינרלים, מבנה גבישי כמו יהלום, אודם, ספיר וברקת.


סולם מוס – מגדיר את קושי אבן החן מ-1 ועד 10, כאשר היהלום הינה האבן הקשה ביותר ומקבלת ציון של 10. בדרגות הביניים נמצאות אבני החן המורכבות ממינרלים "ונחשבות"  חצי יקרות (לעומת היהלום) ומקבלות ציון 7 בסולם מוס.


פרמטרים נוספים הקובעים את ערכה של אבן החן הם שקיפות, ניקיון ומשקל.


כמובן שאי אפשר בלי ליחס סגולות מיסטיות לאבני החן בדת, באמונה טפלה וכוחות על טבעיים עוד בתקופת הצלבנים. אבני החן שובצו בבגדי הכהן הגדול בבית המקדש כמספר שבטי ישראל וכן נמצאו עדויות בקברים בהם נקברו המתים יחד עם תכשיטי אבני חן.


תליון – לרוב, תכשיט נפרד התלוי על שרשרת או עגיל, נרכש בנפרד וניתן להעברה משרשרת לשרשרת. בתקופה העתיקה התליונים היו עשויים מחומרים פשוטים כמו עץ, זכוכית או צדפים ועם הזמן הפכו לתכשיט אופנתי יותר ונעשה שימוש באבני חן כמו יהלום, אודם, ספיר או מתכת יקרה כמו זהב, כסף ופלטינה כאשר תליון יהלומים לאישה מוביל את התחום, אם כי תליון יהלום סוליטר גונב את ההצגה.


אנו מעצבים תליוני יהלומים מעוצבים כמו:


תליון עם יהלום – תליון מעוצב ומשובץ ביהלומים בגדלים שונים.


תליון יהלומים לאישה – עיצוב ייחודי עבור נשים, מגוון שיבוצים של יהלומים בצורות ובגדלים שונים.


תליון יהלום סוליטר – לרוב זהו תכשיט ייחודי המשובץ ביהלום גדול אחד על פי דרישות הלקוח.


תליון מגן דוד יהלומים – אחד התכשיטים הייחודים בתחום היודאיקה המבוקשים ביותר.

logo בניית אתרים