טבעות אירוסין זהב לבן


אירוסין – על פי המסורת שלנו, זהו שלב ההסכמה לנישואין לאחר או תוך כדי שלב השידוכים. שלב הביניים בין ההסכמה לנישואין של בני הזוג לבין הליך הנישואין עצמו המתרחש תחת החופה.


אירוסין ביהדות – בשלב זה, האישה נאסרת עד לנישואין על כולם כולל המקדש. עד ימי הביניים תקופת האירוסין נמשכה שנה (המקפידים לא גרו יחד בתקופה זו), ומאז תקופת ימי הביניים ההליך מתבצע תחת החופה, תקופת האירוסין קוצרה למספר דקות והאירוסין והנישואין מתבצעים באותו המעמד עצמו.


מעמד האירוסין הינו התחייבות לנישואין ולתאריך הנישואין. למרות זאת, יש הנוהגים להוסיף "תנאים" (מנהג הממומש מאז ימי הביניים) כמו מועד הנישואין והסכם ממון למקרה של ביטול האירוסין ו/או הנישואין, זהו הסכם קנייני שבו ישלם הצד המפר לצד השני במקרה ביטול הנישואין. הסכם זה נחתם על שטר במעמד וחתימת שני עדים.


בכל מקרה מהבחינה ההלכתית, ביטול האירוסין הינו ביטול התחייבות לנישואין ועל המבטל לבקש סליחה מן הצד השני.


"הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל" זהו שלב האירוסין בו מתקיימת התחייבות הדדית של שני הצדדים. על פי הנהוג הוא לעשות זאת באמצעות טבעת, למרות זאת ניתן להתחייב גם באמצעות כסף או כל חפץ אחר השווה אגורה אחת לפחות. חנות טבעות אירוסין היא המקום לקניית טבעות אירוסין עדינות או טבעת אירוסין עגולה.


אירוסין בנצרות – ככל הנראה, לאחר הכרזת האפיפיור אינוקנטיוס השליש "... נישואים... יוכרזו בפומבי בכנסיות על ידי כמרים בזמן מתאים וקבוע, כך שאם ישנן מניעות חוקיות, הן תוכלנה להיוודע..." הוא שקבע את זמן ותקופת האירוסין. מנהגי האירוסין משתנים ממקום למקום ותוקפם הינו גמיש על פי מנהגי המקום מדקות ועד מספר שנים.


בניגוד למנהגי היהדות, נקבע תאריך הנישואין זמן רב לאחר הכרזת האירוסין, בזמן זה הזוג עובר להתגורר יחד והזמן משמש את הזוג להכרות הדדית. הגלובליזציה והמציאות הביאה למצב בו בני זוג המתארסים חיים בנפרד עד למועד החתונה אם בגלל המרחק ואם בגלל חוקי המדינה.


טבעת – הרומאים האמינו כי ענידת טבעת על קמיצת יד שמאל היא התחלת האהבה ואולי משם הגיע המנהג לענידת טבעת אירוסין סוליטר זהב לבן.


אנו, צחי תכשיטים, חנות טבעות אירוסין ייחודית, אצלנו תתפנקו על טבעת אירוסין סוליטר זהב לבן, טבעת אירוסין עגולה וכמובן תוכלו לבחור מתוך מבחר נרחב של טבעות אירוסין עדינות.

logo בניית אתרים