צמידי יהלומים לנשים


צמיד – הינו תכשיט לכל דבר הקשור לפרק היד. כמובן שבזמננו הצמיד יכול לשמש כאמצעי זיהוי רפואי, ביטחוני או כל שימוש זיהוי אחר. יש המייחסים לצמידים תכונות רפואיות טבעיות... אך לרוב השימוש הוא כתכשיט וככזה הוא עשוי מחומרים שונים כמו: בד, עור, מתכת, פלסטיק ויכול אף להיות צמיד משובץ יהלומים.


בהיסטוריה התגלו צמידים עוד לפני כ- 5000 שנה לפני הספירה במצרים העתיקה. המצרים עשו שימוש בצמידים למטרות וצרכים דתיים, הם היו עשויים מעצמות, אבנים ועצים. המוכר בין הצמידים המצריים הינו דגם של חרפושית (אל השמש יצר חיפושית זבל קדושה היוצאת מן הזבל אל העולם לשמש), צמיד זה שימש כקמע דתי.


המסורות סביב הצמיד התפתחו בתרבויות שונות, כמו ענידת צמיד חוט אדום שלעיתים היה שזור בחוט לבן שסימן את הגעת האביב או לשמירה מפני השמש בקיץ. בהודו מספר וסוג הצמידים אותם עונדת האישה מציין את שנות נישואיה ומצבה הכלכלי. יש אזורים בהם ענידת צמיד אדום הינה מסורת להגנה מפני עין הרע ובעיקר נקשר לתינוקות שאך נולדו. בארצנו, קשירת צמיד לפרק היד הינו סגולה למזל.


בתרבות ימינו אנו מבחינים במספר סוגי צמידים:


צמיד ספורט – עולם הטניס בתחילת שנות האלפיים הביא לנו את המודעות לצמידי ספורט עשויים מסיליקון והשחקניות אף ענדו צמיד יהלומים לאישה כך שהתפתחה מגמה של צמיד יהלומים טניס בעיקר לשחקניות הטניס.


צמיד רפואה אלטרנטיבית – יש המאמינים כי צמידים העשויים מחומרים מסוימים (כמו נחושת, מגנטים וכד') עשויים להועיל מבחינה רפואית ו/או צמידי חרוזים, קמעות וכד' יהיו להם כוחות מאגיים לקארמה ואריכות חיים.


צמיד קסם, הערצה, משיכה... – צמיד אליו מחוברים סמלים שונים החשובים לעונד אותם, כמו: מזלות, תחביב, צמיד עם יהלומים להעצמת העושר וכד'.


צמיד מודעות – בדרך כלל, עשויים סיליקון ומשמשים לתמיכה במסע פרסום או תמיכה בנושא עכשווי.


כמובן שקיימים צמידים ממגוון סוגים וחומרים על פי התרבות באותו מקום, אם זה בהודו צמידים קשיחים העשויים מעץ, מתכת או פלסטיק כך שהתנועה גורמת להשמיע קול. צמידי פס (סרגל) קשיחים עשויים מפלסטיק, צמידי חרוזים ועוד.

logo בניית אתרים