שרשרת יהלומים


שרשרת – הינה תכשיט הנענד סביב הצוואר. השרשרת קדמה להמצאת הכתב ולרוב הייתה חוט מתכת ועליו חרוזים או תליון. על פי הממצאים עוד מימי תקופה האבן (לפני כ- 40 אלף שנה) היו קיימות השרשראות. היו אלו גבעולי גפן חזקים ועליהם תליוני צדפים, עצמות, שיניים, נוצות, אלמוגים, אבנים, או כל מרכיב אחר מן הטבע.


הקידמה וההתפתחות העולמית הרחיבו את מגוון התליונים וסוגי החומרים מהם הייתה עשויה השרשרת, בד, מתכת (כגון ברונזה, נחושת, כסף, זהב ופלטינה). השרשראות יוצרו עבור הגברים והנשים כאחד ועם התפתחות הצורפות אף שובצו בהן אבני חן גבישיים (יהלום, ברקת, אודם וספיר) ואבני חן מינרליים (קוורץ, טורקיז, אכטיס, אחלמה, ירקן, טופז וכד').


התפתחות האופנה במאה העשרים משכה לייצור שרשרת יהלום לאישה ואם נדייק שרשרת זהב ויהלומים, אם כי לאחרונה שרשרת יהלומים שחורים מנסה לתפוס תאוצה גם כן. אצל הנשים גם נפוצה שרשרת בטן ויש המעיזות עם שרשרת יהלום זהב לבן...


מהו הזהב הלבן

בניגוד לזהב הטהור, הזהב הלבן או כפי שכונה על ידי היוונים אלקטרום, הינו שילוב טבעי של מספר מתכות (סגסוגת), במקרה של הזהב הלבן – שילוב של כסף וזהב כאשר הגוון נקבע על פי יחס המרכיבים (זהב וכסף). לעיתים ניתן למצוא מתכת נוספת כמו נחושת שכמובן מורידה מערכו של הזהב הלבן. שימו לב כי כיום ניתן לייצר באופן מלאכותי זהב לבן.


מהו יהלום שחור

למרות שכיום ניתן לייצרו במעבדה בצורה מלאכותית - סינטטי, היהלום השחור המגיע מן הטבע הינו הדומה ביותר ליהלום הלבן הטבעי. בניגוד ליהלום לבן טבעי, היהלום השחור "מלוכלך" (אינו טהור) ומכיל גם גרפיט (תוצר של פחמן), פיריט (מינרל סולפיד הברזל), פחמן ןהמטיט (מינרל ברזל) שככל הנראה נתן את הגוון והשם של היהלום השחור.


יהלומים שחורים היו פחות יוקרתיים ולא תמיד התייחסו אליהם כיוקרתיים כמו היהלום הלבן, אך עדיין ישנם יהלומים שחורים מאוד יוקרתיים, ייחודיים ונדירים כמו – היהלום השחור Black Orloff 67.5 קרט והיהלום השחור הגדול ביותר Karloff Noir 88 קרט. שרשרת יהלומים שחורים תעבור ליטוש וטיפול השבחה עד שתגיע למראה שחור אטום.


היהלום השחור תופס יותר ויותר את מקומו בעולם התכשיטנות ומתחרה חזק ביהלום הלבן בזכות נדירותו ולאו דווקא בגלל החזרת האור כפי שמתבטאת ביהלום הלבן.

logo בניית אתרים