חידוש תכשיטי יהלומים

שדרוג יהלומים הוא תהליך המתבצע על ידי ניקוי שיירי הפחם ביהלומים בעלי דרגת ניקיון נמוכה יחסית.
במאמר זה נכיר את הדרכים המקצועיות לבצע שדרוג יהלומים, לקבלת יהלום מחודש בעל מראה איכותי ויוקרתי.

יהלומים הם תוצר טבעי הנוצר בתהליכים כימיים מתחת לפני האדמה. כאשר חוצבים יהלומים מבטן האדמה, מתקבלת אבן מוכתמת בחיצוניותה ובפנימיותה, באופן הדורש ניקוי יסודי ומעמיק בטכנולוגיות ניקוי שונות. ומידת הניקיון של היהלום קובעת למעשה את ערכו.

כאשר אנו רוכשים יהלומים חדשים נקבע מחירם של היהלומים על פי דרגת ניקיונם, ובמקרים רבים, נבחר ביהלומים אשר דרגת הניקיון בהם ירודה יחסית, וניתן להבחין בפגמי האבן גם ללא השימוש במכשור מיוחד.

בתי מלאכה העוסקים בטכנולוגיות של שדרוג יהלומים מבצעים על ידי שימוש בטכנולוגיות מיקרוסקופיות חדשניות, שדרוג יהלומים אשר בהם דרגת הניקיון נמוכה יחסית, ומסוגלים להעניק לאותו יהלום בלתי מלוטש לכאורה, מראה של יהלום משודרג בעל רמת גימור גבוהה ויוקרתית.

כיצד מתבצע חידוש יהלום?

השלב הראשון בתהליך חידוש יהלומים הוא תהליך השטיפה העמוקה. הפגמים המזעריים אותם ניתן למצוא ביהלומים בדרגת ניקיון נמוכה, הם למעשה שיירים של פחם המצויים בתוככי היהלום. יהלום הוא אבן מחורצת מטבעה, ובתהליכים טכניים של שטיפה והרתחה, ניתן לנבור אל חריצי היהלום, ולנקות את כתמי הפחם, בחלק מהמקרים, באופן היוצר פתחים בפני השטח של היהלום.

השלב הבא בתהליך שידרוג יהלום הוא למעשה תהליך של מילוי הפתחים אשר נוצרו כתוצאה משטיפת היהלום, לאחר ניקוי כתמי הפחם ממעמקיו. הטכנולוגיה המשמשת את אנשי המקצוע בשלב זה של חידוש יהלומים היא על ידי הזרקת חומר שקוף בעל תכונות אופטיות הדומות לזו של האבן עצמה, ובסיום התהליך, מתקבלים יהלומים משודרגים יפהפיים ומרשימים, הדומים למראית עין ליהלומים נקיים ואיכותיים מדרגה עליונה ובהם ניתן להשתמש לשיבוץ טבעות יהלום, טבעות אירוסין, צמידים ועוד.


יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר

03-5292840

054-4537826 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים