התנאים להיווצרות יהלומים לתכשיטים

מהם התנאים להיווצרות יהלום? אילו צבעי יהלום קיימים בטבע?
כיצד מתבצעת הערכת שווי יהלום? כל התשובות במאמר זה!

מלבד פחמן , תנאים החרכים להיווצרות יהלום הוא לחץ אדיר של כ- 60,000 אטמוספרות, טמפרטורה של כ 2500 מעלות, עומק גבוה של מספר קילומטרים בתוך האדמה ופרק זמן ארוך של כ 100 מליון שנים.
על מנת שהיהלום יגיע אל קרוב לפני הקרקע לאחר שנוצר, צריכה להיות התפרצות וולקנית. חפירה ב”צינור” שבה התרחשה ההתפרצות תביא למציאת היהלום.
הכרייה תתבצע בעומק של 500-250 מטר ותמשך כל עוד היא משתלמת. הוצאת היהלום מן האדמה מצריכה שימוש בכלים כבדים מאוד (טרקטורים ומשאיות) וכן בכוח אדם רב והיא משלבת אמצעים ושיטות ישנות וחדשות גם יחד.
מרגע הוצאת היהלום מן הקרקע והפרדתו מן האדמה הוא עובר תהליך של ניקוד, ביקוע, ניסור, חיתוך, ליטוש והרתחה וכל פעולה מתבצעת ע”י עובד המיומן לחלק שלו בלבד בד”כ.
אחד קראט יהלום נוי מופק מ-50 טון אדמה ובשל היותו נדיר כל כך וקשה להשגה, הוא מקבל את מעמדו הגבוה והיוקרתי ואת האטרקטיביות שלו.

 צבעי היהלום:

ישנם ארבעה פרמטרים עיקריים להערכת שווי היהלום:

  1. צורת החיתוך שלו (Cut)
  2. המשקל שלו (Carat)
  3. הצבע שלו (Color)
  4. רמת הניקיון שלו (Clarity)
    ארבעת הפרמטרים האלו נקראים The 4 Cs

ייחודיות היהלום:

ההבדלים והדקויות בין היהלומים מתועדים בתעודה גמולוגית וכאשר רוכשים יהלום, גם אם הוא משובץ על תכשיט ,רצוי לדרוש תעודה שכזו על מנת שניתן יהיה לוודא, במידת הצורך , שהיהלום הנמכר הוא זה שבאמת התקבל.

*חשוב לציין -לא ניתן למצוא שני יהלומים זהים בטבע וגם אם יהיו דומים ככל הניתן , רק אדם מיומן ובעל אמצעים מתאימים יוכל למצוא את ההבדל.
היום מזוהה היהלום בכל העולם לסמל לאהבת נצח (לדוגמא בעת הענקת טבעת אירוסין) ואנשים רבים מעניקים אותו לאהוביהם לא רק בגלל ערכו הרב אלה גם בגלל מה שהוא מסמל והמיסטיות שבו. כל אלו, וכמובן יופיו וזוהרו, הופכים אותו לאהוב כל כך אז, היום והלאה…

ולא לשכוח……. !!!!! Diamonds Are Forever


יש לכם שאלה?

צרו איתנו קשר

03-5292840

054-4537826 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים